August 16, 2022

पत्रकार गिरीको रिहाई माग्दै देशभरका पत्रकार आन्दोलित

कास्की ।पोखराका क्रियाशील  पत्रकार  अर्जुन गिरीको रिहाईको माग गर्दै कास्कीका  पत्रकारहरुले जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीको गेट  अगाडी मंगलबार धर्ना दिएका छन् ।
साइबर क्राईम मुद्दामा नेपाल प्रहरीको केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरो  सिआइबीको हिरासतमा रहेका पत्रकार गिरीको रिहाईको माग गर्दै कास्कीका पत्रकारहरुले धर्ना दिएका हुन् ।
समाचार लेखेकै कारण दर्ता भएको अनलाइनबाट समाचार प्रकाशित हुँदा पत्रकारलाई अवैधानिक तवरबाट झुटा मुद्दा लगाई हिरासतमा लिइनु गैरकानूनी कार्य  भएको नेपाल पत्रकार महासंघ कास्की शाखाका  अध्यक्ष दीपेन्द्र श्रेष्ठले बताए । दर्ता भएको अनलाइनलाई दर्ता छैन भनेर गलत सूचना दिने प्रेस काउन्सिलका कर्मचारीलाई समेत उनले  कारवाहीको माग गरे ।
बतास अर्गनाइजेसनका सञ्चालक सदस्य विपेन्द्रराज बतास विरुद्ध ठगि विषयमा समाचार प्रकाशित गरेका गिरीलाई सोमबार केन्द्रीय सिआइबीले पक्राउ गरेको थियो । बतासले सिआइबीमा दर्ता गराएको साइबर अपराध सम्बन्धी मुद्दामा मंगलबार जिल्ला अदालत काठमाडौंले ३ दिन म्याद थप गरी थुनामा राख्ने आदेश गरेको छ ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*