August 19, 2022

पर्यटकीय राजधानी पोखरामा अव श्री एयरलाइन्सले उडान गर्ने

माघ २४ पोखरा
गतवर्षको भदौबाट व्यावसायिक यात्रा सुरु गरेको श्री एयरलाइन्सले काठमाडौंबाट ६ वटा ठाउँमा उडान गर्दै आएको श्री एयरलाइन्सले फागुन अन्तिमबाट पोखरा र भरतपुरमा उडान गर्ने भएको छ । श्री एयरलाइन्सले बमवार्डियर क्यू ४०० जहाजबाट काठमाडौं -पोखरा -काठमाडौं उडान गर्ने तयारी थालेको हो ।
नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणबाट अनुमति पाएपछि कम्पनीले पाइलटलाई तालिमका लागि इथोपियन एयरको तालिम केन्द्रमा पठाउने कम्पनीले जनाएको छ । कम्पनीले पहिलो चरणमा दुई वटा जहाजबाट घरेलु उडान गर्न सुरु गर्ने जनाएको छ । पोखरा र भरतपुरमा उड्ने जहाज ७८ सिटका हुनेछन् ।
एयरलाइन्सले बम्बार्डियर कम्पनीले बनाएको टर्बोपर्प इन्जिन ल्याउन लागेको हो ।श्री एयरलाइन्सले अन्तर्राष्ट्रिय उडानको अनुमति पाएको छ । करिब २ वर्षदेखि लाइसेन्सका लागि प्रक्रियामा गएको श्रीले सोमबार लाइसेन्स पाएको कम्पनीले जनाएको छ । श्री एयरलाइन्सले पहिलो पटक अन्तर्राष्ट्रिय लाइसेन्स पाएको हो ।
श्रीले तीन वटा जहाज उडाउन सक्छ । श्रीसँग चार वटा जहाज भएपनि अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि तीन वटाले मात्र अनुमति छ । श्रीसँग बम्बार्डिएरको ५० सिटका दुइटा र ७० सिटका दुइटा गरी चार वटा जहाज छन् ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*