August 20, 2022

गुर्जा हिमाल आरोहण गर्न गएका ४ नेपाली सहित ९ पर्यटक बेपत्ता

पोखरा, २७ असोज / म्याग्दीको गुर्जा हिमाल आरोहरण गर्न गएका चार नेपाली सहित नौ जना पर्यटक हिम पहिरोमा पुरिएर बेपत्ता भएका छन्। धौलागिरी गाउँपालिका–१, गुजास्थित ७ हजार १ सय ९३ मिटर उचाइको गुर्जा हिमाल आरोहणमा गएका दक्षिण कोरियाका ५ जना नागरिक र चार जना नेपाली हिमपहिरोमा परेर बेपत्ता भएका हुन् ।

दक्षिण कोरियाका किम चङ होको नेतृत्वमा ५ कोरियाली र गुर्जाकै २६ वर्षीय नेत्र बहादुर छन्त्याल सहित चार नेपाली हिमाल आरोहणमा गएका थिए। बाँकीको पहिचान हुन सकेको छैन।

हिमाल आरोहणका लागि बेसक्याम्पमा बसेको ९ जनालाई हिम पहिरोले पुरेको हो । शनिबार बिहान उद्धारका लागि गएको सिम्रिक एयरको हेलिकप्टर खराब मौसमका कारण बस्न सकेन। हेलिकप्टरका पाइलटले दिएको जानकारी अनुसार ८ जना जति मानिसहरू छरिएर रहको देखीएको बताए ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*