June 30, 2022

१५ करोड लगानीमा डिपार्टमेन्टल स्टोर्स

पोखरा, २५ असार/करिब ७ वर्ष पहिले सानो स्टोर्सका रुपमा सञ्चालनमा आएको सुलभ स्टोर्स अब डिपार्टमेन्टल स्टोर्सको रुपमा नारेश्वरमा मंगलबार देखी पुर्ण सञ्चालनमा आउने भएको छ । सुलभ उपभोक्ता सहकारी संस्थामार्फत लेकसाइडस्थित गौरीघाटमा सञ्चालित स्टोर्सले १५ करोड रुपैयाँको लगानी नयाँ डिपार्टमेन्टल स्टोर्स सञ्चालन गरेको हो ।

मंगलबारबाट नयाँ स्थानबाट सेवा सुरु गरिने सोमबार आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा संस्थाका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत लक्ष्मण बरालले जानकारी दिए । उनले साढे ४ रोपनी जग्गामा सञ्चालित डिपार्टमेन्ट स्टोर्सबाट पोखराका ३ सय भन्दा बढी होटल तथा रेष्टुरेण्टहरु र अन्य सर्वसाधाराणलाई सेवा प्रदान गर्ने बताए ।

सानोदेखि ठूला परिवारका लागि आवश्यक पर्ने सम्पूर्ण खाद्य सामानहरु सहज तरिकाले बिक्री वितरण गरिने संस्थाका उपाध्यक्ष गोपी भट्टराईले जानकारी दिए । शुभारम्भका अवसरमा असार २६ देखि साउन ६ गतेसम्म प्रत्येक १ हजार रुपैयाँको खरिदमा एक केजी चिनी उपहार प्रदान गरिने उनले जानकारी दिए । ‘डिपार्टमेन्टल स्टोर्स सञ्चालनसँगै भविश्यमा कृषि उत्पादन, मिनिरल वाटर, घरेलु उत्पादन तथा बस्तु आयात तथा निर्यात लगायतका गतिविधिमा पनि सम्लग्न हुने सोच छ,’ उनले भने ।

सुपथ मूल्यमा सामान उपलब्ध गराइएकाले ग्राहकको विश्वास जित्न सफल भएको बरालले बताए । पर्याप्त पार्किङको सुविधा, सम्पूर्ण सामान एउटै छाना मुनी उपलब्ध, सुपथ मूल्य, घरमै सामान पु¥याउने सुविधाले पनि स्टोर्समा ग्राहकको आकर्षण बढ्ने बरालले विश्वास व्यक्त गरे ।

स्टोर्समा ४० जनाले प्रत्येक्ष रोजगारी प्राप्त गरेको उनले बताए । पहिले सञ्चालन हुदै आएका गौरी घाटको स्टोर्सपनि सञ्चालन गर्ने उनले बताए । पोखराका ४४ जना पर्यटन व्यवसायीहरुको संयुक्त लगानी रहेको सुलभ डिपार्टमेन्टल स्टोर्स सञ्चालनमा ल्याएका थिए ।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*